Uygulamalı Kamera Oyunculuğu

Uygulamalı Kamera Oyunculuğu

Program Amaci

Profesyonel anlamda kamera oyunculuğu isteyen veya bu alanda kendini geliştirmek isteyen katılımcılara bütün süreçlerde yol göstererek temel oyunculuk becerilerini kazandırmak. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulan sektörel ve teknik bilgilerin kazandırılmasını sağlamaktır. Atölye sonunda da küçük bir sahne ya da kısa film çekilerek kişilere demo olarak verilir ve kişilerin CV’sine eklenir.

Program İçerik

Bu bölümde temel oyunculuk çalışmaları ile birlikte öğrenilen oyunculuk tekniklerinin kamera karşısındaki farklılığı gösterilir. Çekim ölçeklerinin performansı nasıl etkilediği görülür. Ayrıca çekim terminolojisi ve sektörel bilgiler bu bölümde kazandırılır. Audition psikolojisi, senaryo ve karakter analizi, provalar, çekim süreci bu bölümde uygulamalı olarak karşımıza çıkacaktır. Yine ders kapsamında dizi veya film setlerine gidilerek uygulamalı işleyişin en profesyonel hali burada görülebilecektir.

Programa katılabilmek için Sinema ve Sahne Sanatları Oyunculuğu Eğitimi veya dengi bir eğitim almış olmak gerekmektedir.

Öğrenciler, ön görüşme, ve mülakattan sonra kayıt yaptırabilirler.